مزایای کاردرمانی کرج برای بیش فعالی و اختلالات یادگیری بسیار زیاد است، به ویژه در فعالیت های روزانه مثل لباس پوشیدن ، حمام کردن، بلعیدن، مراقبت از خود و غیره.

کودکان بیش فعال ممکن است مهارت های لازم برای نشستن و دریافت اطلاعات را نداشته باشند. در حرکات و حالت های خود دست و پا چلفتی به نظر برسند، به سختی توجه کنند، مداد را به خوبی در دست نگیرند یا دستورالعمل ها را دنبال نکنند.

درست فکر کردن و یادگیری در همه کودکان به صورت نهادینه وجود ندارد. برای برخی از کودکان، بعضی از این
مراحل یا “مهارت های بنیادی اصلی” توسعه نیافته، ناکارآمد هستند و اغلب می توانند در بسیاری از زمینه های دیگر اثر دومینویی داشته باشند.

 کل ساختار مغز ما ارتباط نزدیکی با مکانیسم‌های حرکتی درون بدن ما دارد.وظیفه ما به عنوان کاردرمان گر کمک به “سیم‌کشی مجدد” این ارتباطات است تا بتوان به این مهارت‌های آکادمیک دسترسی پیدا کرد.

یادگیری فقط در ذهن ما نیست.

“یک سیستم عصبی خوب ورزیده بهترین دوستی است که یک ذهن می تواند داشته باشد.”

کاردرمانی
کاردرمانی کودکان کرج

یادگیری چگونه اتفاق می افتد؟

یادگیری در یک الگوی متوالی اتفاق می افتد – اگر مهارت پایه اصلی وجود نداشته باشد، نمی توانید یادگیری را بر روی آن بنا کنید. به عنوان مثال اگر سیستم دهلیزی تعادلی کودک شما به دلیل عفونت گوش میانی توسعه نیافته باشد، ممکن است امنیت تعادلی او از دست برود، در این صورت رشد ادراکی-حرکتی به صورت خودکار انجام نمی شود و پس از آن کودک در یک جا نشستن در مدرسه مشکل دارد.

کاردرمانی برای کودکان بیش فعال و اختلال یادگیری باید متمرکز بر مشکل اصلی باشد. کاردرمانی آینده دارای طیف وسیعی از مدالیته ها و تجهیزات حسی است که کمک میکند فرزند شما از این هرم یادگیری به خوبی بالا رود.

برای گرفتن نوبت کاردرمانی در کرج همین الان با ما تماس بگیرید:

02634431369

کلینیک آینده کرج

کاردرمانی آینده کرج
کاردرمانی بیش فعالی کرج

در کاردرمانی کلینیک آینده کرج ما در چه زمینه های به شما کمک میکنیم:

توجه و رفتار

توانایی تمرکز و خودتنظیمی. شکاف بین آنچه فرزند شما می تواند انجام دهد و آنچه با توجه به سن باید انجام دهد. این شکاف می تواند تحت تأثیر انگیزه، عزت نفس، یکپارچگی حسی، تمرین، مشکلات زبانی و هر تشخیص دیگریر وجود داشته باشد.

مهارت های بدنی

احساس می‌کنید فرزندتان به لحاظ حرکتی از همسالان خود پایین تر است؟ دست و پا چلفتی است، یا از اینکه «نمی‌تواند با همسالان خود همگام شود» ناامید یا خجالت زده می‌شود. کلینیک ما، کلینیک آینده، در فضایی جذاب و دوستانه به فرزند شما کمک میکند در مراحل رشد حرکتی و هماهنگی پیشرفت قابل ملاحظه ایی داشته باشد.

آمادگی مدرسه

برای توسعه مهارت های لازم کودک برای ورود به مدرسه شامل تعامل اجتماعی، بازی، زبان، رشد عاطفی، توانایی فیزیکی، سواد و مهارت های حرکتی ظریف؛ اگر احساس می‌کنید مهارتی وجود دارد که فرزندتان باید به آن برسد، برای کمک با ما تماس بگیرید.

رشد کودک

مرکز آینده کرج در زمینه های اختلال یادگیری، سندرم داون، اختلالات کروموزومی، اوتیسم (ASD)، اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD) به خوبی مجهز است تا به کودک شما کمک کند با درمان منظم یاد بگیرد و رشد کند.

بازی و مهارت اجتماعی

بازی راهی است که کودکان برای ارتباط با محیط اطراف و بدنشون می آموزند. این یک مهارت مهم در هنگام انتقال به محیط های گروهی است و همچنین تنظیم عاطفی را در کودک امکان پذیر می کند.