کاردرمانی کرج

هدف کاردرمانی کرج رساندن کودک به بهترین سطح عملکرد در محیط خانه و جامعه و مدرسه است. کاردرمانی می تواند به بهبود پردازش حسی و مهارت های حرکتی درشت و ظریف، کنترل وضعیتی، پاسخ های تعادلی، هماهنگی بینایی-حرکتی، دست خط و فعالیت های روزمره کمک کند. مداخله کاردرمانی با یک جلسه ارزیابی کودک و گرفتن شرح حال از والدین شروع می شود.

و رویکردهای درمانی مختلفی برای به حداکثر رساندن عملکرد کودک به کار گرفته می شود. از اتاق های مجهز به تجهیزات یکپارچه سازی حسی ما برای تسریع رشد کودک شما استفاده می شود.

کاردرمانی کودک کرج
کاردرمانی کودک کرج

ارزیابی کاردرمانی کرج

ما غربالگری و ارزیابی کاردرمانی را در چارچوب یکپارچگی حسی ارائه می دهیم.

فرآیند ارزیابی شامل مصاحبه با والدین و یک جلسه مشاهده کودک است.  در جلسه از آزمون های استاندارد شده مختلف برای سنجش نقاط قوت و ضعف کودک استفاده می شود. سپس ارزیابی در یک گزارش کتبی اختیاری خلاصه می‌شود که به‌عنوان پایه‌ای برای مداخله کاردرمانی استفاده می‌شود.

ارزیابی کاردرمانی در موارد زیر انجام می شود:

  • یکپارچگی حرکتی بینایی و مهارت های ادراک دیداری
  • مهارت های حرکتی ظریف و درشت
  • پردازش حسی
  • برنامه ریزی حرکتی و هماهنگی حرکتی
  • مهارت های دست خط

SIPT

SIPT مخفف Sensory Integration and Praxis Test است . این آزمون نقایص پردازش حسی مربوط به مشکلات یادگیری و رفتاری را ارزیابی می کند. SIPT ادراک بصری، لمسی و حرکتی و همچنین عملکرد حرکتی را اندازه گیری می کند. این آزمون از 17 خرده آزمون تشکیل شده است.

آزمون SIPT یک آزمون جامع و استاندارد است. و می تواند به طور خاص چالش های پردازشی را که ممکن است در ایجاد مشکلات در یادگیری یا رفتار نقش داشته باشند، مشخص کند. علاوه بر این، در برخی موارد، اثبات نیاز به ارائه خدمات کاردرمانی به شرکت های بیمه انجام می شود.

هزینه های کاردرمانی کودکان کرج در سال 1402

به طور متوسط برای هر جلسه نیم ساعته کاردرمانی در استان البرز و کرج هزینه 215 هزار تومان است که این مقدار بسته به سابقه و تحصیلات کاردرمانگر متغییر است.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کاردرمانی کودکان در کلینیک آینده کرج مقاله کاردرمانی چیست را مطالعه نمایید .

 


برای رزرو نوبت کاردرمانی کودک در کرج با شماره زیر تماس بگیرید:

02634431369

کلینیک آینده