کلینیک آینده گفتاردرمانی کرج ، خدمات درمانی زیر را به کودکان در تمام سنین با تاخیرها یا اختلالات مختلف ارائه می دهد:

 

آپراکسی گفتاری

آپراکسی گفتار در دوران کودکی یک اختلال گفتاری حرکتی است. کودکان مبتلا به CAS در گفتن صداها، هجاها و کلمات مشکل دارند. نه به دلیل ضعف عضلانی، بلکه به دلیل ناتوانی مغز برای برنامه ریزی و هماهنگی حرکت لب، فک و زبان است. گفتاردرمانی کرج کلینیک آینده  مداخله‌ای را ارائه می‌کند که مهارت‌های برنامه‌ریزی حرکتی را هدف قرارمی‌دهد تا تولید واضح کلمات طولانی و پیچیده را تسهیل کند.

 اختلالات واجی

اختلال صدای گفتار زمانی رخ می دهد که جایگزینی یا اعوجاج صدا پس از یک سن خاص ادامه یابد. اختلالات صدای گفتار شامل مشکل در بیان (تولید صدا) و فرآیندهای واجی (الگوهای صوتی) است.  کلینیک گفتاردرمانی آینده در کرج بهترین مداخله هدفمند را برای اختلال تلفظ و تصحیح صداهایی که کودکان در تولید آنها مشکل دارند ارائه می دهد.

تاخیر گفتار کودک و درک زبان

گفتار یا زبان بیانی به توانایی کودک در استفاده از کلمات، جملات، نمادها و حرکات برای برقراری ارتباط موثر خواسته ها و نیازها اشاره دارد. زبان دریافتی به درک و پردازش کودک از اطلاعات ارسال شده از دیگران اشاره دارد.  گفتاردرمانی آینده کرج  کمک به کودکان نوپا که دیر صحبت می کنند، زبان درمانی خانواده محور و گفتاردرمانی گروهی در کرج و مبتنی بر بازی را ارائه می دهد.

اختلال زبان بیانی و دریافتی

اختلالات زبانی شامل مشکلات در توسعه و درک واژگان، استفاده از دستور زبان و ساختار جملات مناسب، مشکلات در درک مطلب، داستان گویی، و چالش در درک مفاهیم، ​​پیروی از دستورالعمل ها و زبان پردازش است.  گفتاردرمانی کودک در کرج به صورت درمان انفرادی و گروهی با جدیدترین متدها به درمان اختلالات گفتاری میپردازد.

 اختلالات طیف اوتیسم

کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم اغلب با مشکلات زبانی اجتماعی-عملگرایانه مانند مشکل در تعامل با همسالان، درک عواطف و احساسات و در نظر گرفتن دیدگاه دیگران مواجه می شوند. کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است مشکلات گفتاری دیگری نیز داشته باشند، از جمله پیروی از دستورالعمل ها، درک و پرسیدن سؤالات، و شروع و حفظ مکالمات. گفتاردرمانی اوتیسم کلینیک آینده بهترین خدمات گفتاردرمانی را برای کودکان اوتیستیک به صورت انفرادی و گروهی بر أساس سطح فعلی کودک ارائه میدهد.

عملکرد اجرایی و اختلالات یادگیری

مهارت‌های عملکرد اجرایی چیزی است که به مغز ما اجازه می‌دهد اطلاعات را سازماندهی کند، وظایف و ایده‌ها را اولویت‌بندی کند، کارها را آغاز کند، اهداف تعیین کند و مشکلات را حل کند. ما به دانش‌آموزان در درک مطلب، بیان، سازماندهی افکار و ایده‌ها در نوشتار، و همچنین سایر مهارت‌های مهم تحصیلی، مانند شکستن تکالیف بزرگ و یادداشت برداری کمک می‌کنیم.

 

گفتاردرمانی در کرج
گفتاردرمانی کودک در کرج

 

خدماتی که ما ارائه می دهیم

 

ارزیابی جامع گفتار و زبان و غربالگری گفتاری

ما ارزیابی های جامعی را برای کودکان نوپا، پیش دبستانی و کودکان در سن مدرسه ارائه می دهیم. ارزشیابی ها شامل ترکیبی از مصاحبه با والدین، مشاهده بالینی و آزمون استاندارد است. یک گزارش مکتوب شامل مشاهدات، توصیه‌های درمانی، و همچنین برنامه‌های مداخله و استراتژی‌ها برای والدین برای کمک به تسهیل رشد گفتار و زبان در خانه ارائه خواهد شد.

گفتار درمانی کرج

بر اساس نتایج ارزیابی گفتار و زبان، ما با شما کار خواهیم کرد تا یک برنامه درمانی مخصوص برای رسیدگی به حوزه‌های ایجاد کننده نگرانی ارائه دهیم . درمان همیشه مبتنی بر مشاهدات بالینی فعلی است و با در نظر گرفتن نیازها و علایق مراجعان ما اجرا می شود. مدت یا دفعات درمان به نیازهای کودک شما بستگی دارد.

 

برای ارزیابی و درمان گفتاردرمانی کرج در کلینیک آینده با شماره زیر تماس بگیرید:

02634431369

گفتاردرمانی درکرج